Отборът на Виляреал се качи на първото място в група А на Лига Европа, след като разгроми гостуващия Аполон Лимасол с 4:0 във втория кръг. Жерар Морено и Хавиер Еспиноса забиха по два гола за тима на Марселино Гарсия Торал.

Първият гол в двубоя падна още в 9-ата минута . Тогава испанците разиграха на висока скорост пред дъгата, а Кани пусна към Морено в наказателното поле. 22-годишният футболист избяга вляво, за да стреля и прокара кълбото през краката на вратаря Бруно Вале.

Минута преди края на първата част Хавиер Еспиноса удвои, възползвайки се от чудесен пас на Лусиано Вието. Централният нападател демонстрира страхотен поглед върху играта с меко копване изведе Еспиноса сам срещу Вале, който бе елиминиран с елегантно копване.

22-годишният Еспиноса заби втория си гол в срещата 6 минути след началото на второто полувреме. Вието му остави топката на границата на наказателното поле, а младият испанец с бомбен шут в горния ляв ъгъл препарира вратаря.

Осем минути преди края Морено оформи крайния резултат благодарение на индвидуален рейд на Джовани дос Сантос. Мексиканецът тръгна мощно към наказателното поле, събра трима бранители помежду си и малко преди точката на дузпата пусна вляво към Морено. Последният пък стреля хладнокръвно в долния десен ъгъл за 4:0.

Предвид равенството 1:1 между Цюрих и Борусия Мьонхенгладбах в другия мач от групата, Виляреал оглави класирането с 4 точки от два мача. На една зад „жълтата подводница“ остава Аполон, следван от Борусия с 2 и Цюрих с 1.