Виляреал се докопа до равенството 2:2 срещу турския Османлъспор в мач от група "L" на Лига Европа.

Испанците изоставха в резултата до почивката, но през втората част се взеха в ръце и се добраха до точката.

С два гола в две минути Раул Русеску даде комфортна преднина за турския тим.

Второто попадение той наниза със страхотен удар от около 30 метра и прати топката право в долния десен ъгъл на вратата.

Османлъспор остана с човек по-малко, заради директен червен картон на Мехмед Гювен.

Реферът отсъди дузпа в полза на Виляреал, от която Рафаел Сантос Боре не успя да се възползва в 55-ата минута.

Минута по-късно обаче Алфред Н'диайе отбеляза първия гол в мача за испанския тим (1:2).

След страхотно разиграване в 74-ата минута между Антонио Рукавина и Алешандре Пато, бразилецът вкара топката във вратата на турския тим за крайното равенство (2:2).

В другия мач от групата Стяуа Букурещ изпусна трите точки, заради гол 4 минути преди края на редовното време и звърши 1:1 с Цюрих.

Румънците поведоха в резултата в 63-ата минута след страхотно отборно разиграване. Адриан Попа подаде към Боян Голубович, който им даде преднината.

Изглеждаше сякаш Стяуа ще вземе победата, но в 86-ата минута Муса Коне с прецизен удар донесе равенството на Цюрих.