Олимпик Марсилия продължава да се мъчи, и загуби с 0:1 от Слован Либерец във втория си мач от група F в Лига Европа.

На "Велодром", Марсилия регистрира четвърти мач без победа, и втора поредна загуба, докато Спортинг Брага оглави групата с втората си победа в нея, с 1:0 над Грьонинген.

В класирането Брага е с шест точки, и без допуснат гол, Марсилия и Слован имат по три, а Грьонинген е с нулев актив.

Лукаш Силва и Ромейн Алесандрини направиха пропуски преди почивката, а през второто полувреме отново Силва, а след това и Лукас Окампос не успяха да вкарат.

Тимът от Либерец нанесе единствен удар в очертанията на вратата в 84-та минута, и Владимир Куфал го превърна в гол.

Марсилия опита дузина пъти да покоси вратата на гостите, но загуби вече пети пореден мач в евротурнирите на своя стадион.

Въпреки че се наложи само с 1:0, Спортинг Брага заслужи успеха си над Грьонинген. Ахмед Хасан реализира единствения гол в петата минута, а Руи Фонте в 12-та нацели греда за домакините.

В следващите срещи от групата Брага приема Марсилия, а Либерец е домакин на Грьонинген.