След драматичното отпадането от Лудогорец в Шампионската лига, Стуяа Букурещ започна участието си в груповата фаза на Лига Европа с мач срещу Олборг, а датчаните усетиха гнева на румънския гранд, който разгроми съперника си с внушителното 6:0.

В Букурещ нищо не предвещаваше подобно развитие поне до почивката, която дойде при нулево равенство. В началото на втората част Лучиан Санмартеан откри резултата малко щастливо. Халфът центрира в наказателното поле, но там никой не засече топката, което обърка вратаря на гостите Ларсен и влетя във вратата му.

Ключовият момент в мача бе няколко минути по-късно, когато Ларсен фаулира Кешеру в наказателното поле и получи червен картон, а Стяуа право да изпълни дузпа. Срещу резервния вратар Кристенсен застана Раул Русеску, който реализира и удвои аванса на румънците.

След това последва шоуто на Клаудиу Кешеру, който в рамките на 12 минути реализира хеттрик след три асистенции на Александру Кипчиу. Русеску пък оформи крайното 6:0 с втория си гол в 73-ата минута.

В другия мач от групата Динамо Киев победи като гост Рио Аве с 3:0. Попаденията за украинския колоес реализираха Ярмоленко, Беланда и Кравец.