Спортинг Лисабон успя да се пребори с Бешикташ за място на 1/16-финалите на турнира Лига Европа, след като спечели директния сблъсък между двата отбора на стадион „Жозе Алваладе“ с 3:1.

Бешикташ поведе в резултата в 58-та минута и трибуните на стадион притихнаха. Рикардо Куарешма с много прецизен пас намери Марио Гомес, който не сбърка да отбележи във вратата на Руи Патрисио.

Спортинг сравнително бързо успя да изравни резултата. В 67-та минута Брайън Руис пусна отличен пас към Ислам Слимани, който успя да си спре топката и отблизо не пропусна да вкара за 1:1.

Домакините направиха пълен обрат в 72-та минута, когато Желсон Мартинс комбинира с Брайън Руис, който от малък ъгъл успя да прокара топката във вратата на неубедителния Зенгин.

Спортинг нанесе своя трети удар в 78-та минута, когато Мартинс асистира за попадението на Теофило Гутиерес.

Локомотив Москва постигна класическа победа с 3:0 като гост на Скендербеу.

Тарасов изведе Локомотив напред в резултата в 18-та минута.

Ниасе удвои преднината на руснаците в 89-та минута, докато Самедов оформи крайния резултата в срещата в първата минута на добавеното време на мача.