Шалке 04 започна с успех участието си в Лига Европа, след като победи с категоричното 3:0 АПОЕЛ като гост в Никозия.

Двубоят премина при тоталното превъзходство на гостите, които не оставиха съмнение в разликата между класите на двата отбора. Още в 8-ата минута Макс Майер уцели напречната греда, а малко след това Йоханес Гайс можеше да реализира от далечно разстояние, но вратарят Ватерман спаси удара му.

Той обаче бе безпомощен в 28-ата минута, когато след центриране от фаул Жоел Матип засече с глава за 1:0.

7 минути по-късно Клаас-Ян Хунтелаар се възползва от пас на Макс Майер и с изстрел от далечно разстояние вкара в долния десен ъгъл за 2:0.

Точка на спора сложи отново Хунтелаар в 71-ата минута след още един великолепен удар от границата на наказателното поле.

АПОЕЛ завърши мача с човек по-малко след директен червен картон за Томас Де Винсенти.

В другия мач от групата Астерас Триполис и Спарта Прага завършиха наравно 1:1. Домакините от Астерас откриха резултата още във 2-ата минута, когато Пабло Маца се възползва от пас на Факундо Бертолио и реализира прецизно за 1:0.

В следващите минути Спарта пропусна няколко възможности за гол като Мартин Фридек удари и греда след удар с глава.

Голмайсторът Маца също направи страхотен пропуск, стреляйки в страничния стълб от удобна позиция в 49-ата минута.

Гостите от Прага изравниха в 56-ата минута, след като Давид Лафата получи отличен пас и останал очи в очи с вратаря вкара за 1:1.