Севиля се класира за следващата фаза на турнира Лига Европа, след като постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Риека в група „G“ от Лига Европа.

Домакините започнаха силно мача и още в 6-та минута Карлос Бака подаде към Денис Суарес, който стреля опасно, но Въргич спаси.

Севиля поведе с 1:0 в 20-та минута, когато Денис Суарес направи добър пробив, нахлу в наказателно поле на Риека и остана сам срещу Въргич, след което с премерен удар прати топката в мрежата му.

В края на полувремето футболистите на Севиля направиха нови пропуски чрез Рейес и Бака.

През второто полувреме Севиля продължи да контролира събитията на терена.

Севиля можеше да реши всичко в 86-та минута, но след удара на М'Биа топката срещна гредата.

В другия мач от групата Фейенорд постигна класическа победа с 3:0 при гостуването си на Стандарт Лиеж.

Тоорнстра даде аванс за холандците още в 16-та минута.

Боетиус удвои преднината на Фейенорд в 60-та минута, а крайното 3:0 оформи Ману в 88-та минута.

Така Фейенорд и Севиля продължават напред в турнира Лига Европа.