Динамо Москва стартира разочароващо кампанията в Лига Европа. Московският отбор стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Апоел Кирят Шмона в първия мач от третия квалификационен кръг на надпреварата.

Станислав Манолев игра 90 минути за Динамо Москва и получи жълт картон в 84-та минута.

Динамо започна активно срещата и в 7-та минута се откри чудесна възможност пред Кевин Курани, който обаче не успя да намери очертанията на вратата на Апоел. Три минути по-късно Курани подаде към Кристиан Нобоа, който стреля, но топката премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на израелския тим. Нобоа се опита да изненада вратаря на Апоел в 24-та минута с далечен удар, но Хаимов успя да спаси.

Апоел поведе в 63-та минута, когато Панка подаде към Роджърс Кола, който с удар в близкия ъгъл направи безпомощен Габулов.

Динамо бързо успя да изравни резултата след гол на Кевин Курани в 71-та минута.

До края на мача Динамо не съумя да отбележи поне още един гол и да стигне до победата.