Виляреал взе първи точки в група Е на Лига Европа, след като победи с 1:0 Виктория Пилзен. В групия мач от групата Рапид Виена взе трите точки като гост на Динамо Минск, и е лидер.

В Испания, Виляреал диктуваше всичко на терена от самото начало, но така и нямаше 100-процентови ситуации за гол преди почивката.

Самуел Кастийехо, Лео Баптистао и Роберто Солдадо тестваха Матуш Козачик, но без успех.

Вратарят на домакините почти нямаше работа, и това продължи и през второто полувреме.

В 54-та минута индивидуално изпълнение на Баптистао доведе до единствения гол в мача. Той напредна отляво в пеналта, и с прецизен удар по земя прати топката точно покрай гредата за 1:0.

Нищо не се промени особено след попадението, а в 80-та минута гостите останаха и с 10 души, след втори жълт картон за Вацлав Прохазка.

И в другия мач попадението падна в 54-та минута, и бе единствено.

Щефен Хофман донесе победата на Рапид Виена при гостуването на Динамо Минск в Борисов, с 1:0.