Панатинайкос с българина Иван Иванов в състава си, изпусна победата над Стандард Лиеж и се задоволи с равенство 2:2.

В мача от група "G" на Лига Европа гърците водеха с 2:0 на полувремето, но белгийският тим успя да се върне в мача и измъкна точка.

Иван Иванов влезе като резерва след почивката.

Двете попадения за Панатинайкос бяха дело на Виктор Ибарбо, а за Лиеж се разписаха Жуниор и Белфодил.

Още в 12-ата минута Виктор Ибарбо не остави никакъв шанс на вратаря на Лиеж със страхотен фалцов удар от ръба на наказателното поле и даде преднина на Панатинайкос.

В средата на първата част Себастиан Лето намери голмайстора Ибарбо и той добави още едно попадение на сметката си, вкарвайки за 2:0 в полза на гърците.

Веднага след почивката Едмилсон Жуниор намали разликата за Стандард Лиеж. Той застана зад бялата точка, след като бе отсъдено нарушение в полза на белгийците.

Малко преди края на мача Ишак Белодофил донесе точката за Стандард, след изпълнение на пряк свободен удар.

В същата група Селта Виго и Аякс също стигнаха до равенство с 2:2.

Холандците поведоха в 22-ата минута чрез Хаким Зиех.

При контраатака той поведе самостоятелно топката и стигна до противниковата врата, където преодоля вратаря Рубен Бланко и вкара за 1:0.

Седем минути по-късно, страхотно подаване на Алваро Лемос намери Андреу Фонтас, който успя да изравни (1:1).

В средата на второто полувреме 23-годишният Амин Юнес с индивидуална игра отново даде преднина на холандския тим.

Малко по-късно обаче Фабиан Ореяна успя да изравни за Селта Виго и така испанците измъкнаха ценната точка.