Битката за първите две места в група F на Лига Европа се завърза съвсем след изиграването на мачовете от четвъртия кръг. Най-голяма заслуга за това има отборът на Олимпик Марсилия, който победи с 1:0 лидера Брага и по този начин се върна в играта с пълна сила.

Мачът бе от ключово значение за френския гранд, който демонстрира сериозно превъзходство над съперника и се реваншира за загубата с 2:3 в Португалия 2 седмици по-рано.

Единственият гол в Марсилия реализира Жорж-Кевин Н'Куду в 39-ата минута след отличен индивидуален пробив.

В другия двубой от групата Слован Либерец изкопа много ценен успех с 1:0 като гост на Грьонинген, а единственото попадение в двубоя падна след автогол на Серхио Падт в 81-ата минута.

Така холандците загубиха шансовете си за класиране в следващата фаза, след като са последни със само 1 точка. Интригата между останалите три отбора обаче остава пълна. Брага е лидер с 9 точки, следван от Либерец със 7 и Марсилия с 6.