Тотнъм си тръгна с точка от Монако, след 1:1 в срещата между двата фаворита в група J.

В другия двубой от групата, Карабах взе първа победа в групата, след 1:0 у дома срещу Андерлехт.

В групата Тотнъм е лидер с 4 точки, пред Карабах с три, Монако има две, а Андерлехт - една. В следващите срещи Монако приема Карабах, а Тотнъм гостува на Андерлехт.

Тотнъм гонеше повече гола в началото на мача срещу Монако, и след няколко пропуска, откри резултата.

Насер Шадли се размина на сантиметри в 20-та минута, а в 35-та Деле Али също накара стража на Монако да се намесва решително. Ерик Ламела обаче бе на точното място миг по-късно, когато Субашич не успя да отрази достатъчно добре шута и топката достигна до него, съвсем сам във вратарското поле.

Полученото попадение събуди Монако, и Томас Лемар накара Юго Лорис да спасява вратата си, две минути по-късно. Субашич си спечели овациите в следващата атака на Тотнъм, когато отрази сигурно попадение на Хари Кейн.

Второто полувреме предложи доста битка, но без чисти голови ситуации. Чак в 81-та минута Монако стигна до своето, и изравни. След центриране отдясно, Ел Шаарауи с глава се възползва от ужасяваща намеса на Лорис, и направи 1:1.

Набил Дирар дори пропусна да донесе пълен успех за Монако, и Лорис спаси удара му малко по-късно.

Гол на Ричард в 36-та минута стигна на Карабах за победата с 1:0 над Андерлехт, и отново азерите дадоха заявка за нов добър сезон в Лига Европа.