АПОЕЛ Никозия и Олимпиакос продължават на 1/16-финалите в Лига Европа, след края на груповата фаза от турнира.

Двата тима още преди финалния кръг бяха ясни за елиминациите от група В, заради по-добрите показатели на Олимпиакос спрямо Йънг Бойс Берн.

Швейцарците спечелиха с 3:0 последния си двубой над водения от Станимир Стоилов Астана, но въпреки това отпадат.

АПОЕЛ постигна победа над Олимпиакос с 2:0, с което спечели групата.

Кипърците завършиха с 12 точки, Олимпиакос е с 8, колкото има и Йънг Бойс.

Астана финишира с 5, като също, дори и при победа, и 8 точки в актива си, също нямаше да може да измести Олимпиакос заради директните двубои.

Така победата на Олимпиакос на старта на група В над Йънг Бойс като гост, и успехът над Астана след това донесоха класирането на гърците сега.

Живко Миланов игра цял мач за АПОЕЛ, като Мануел да Коста си отбеляза автогол в 19-та минута, а чак в 83-та Игор де Камарго оформи крайното 2:0.

Константинос Фортунис пропусна най-добрата възможност за Олимпиакос през второто полувреме, като страхотният му шут бе отразен точно под напречната греда.

Йънг Бойс стигна до победата над Астана през второто полувреме, като и трите гола паднаха след като измина повече от час игра.

Майкъл Фрей откри в 63-та минута, Гийом Оарау направи 2:0 три по-късно, а Торстен Шик оформи 3:0 в 71-та минута.