Шахтьор записа осмата си поредна победа в Лига Европа, и продължава без загубени точки от началото на участието си в турнира.

В последен мач от група Н, украинският гранд се наложи като гост на Спортинг Брага с 4:2.

В другия мач от групата, Гент стигна до инфарктна победа над Коняспор като гост, с 1:0, и така се класира втори в групата, и отива на 1/16-финал.

Шахтьор събра пълен актив от 18 точки, като последната загуба на тима датира от полуфинала в Лига Европа през май, от Севиля.

Гент се мъчи до последно, и чак в 94-та минута стигна до победата срещу Коняспор, но с нея събра 8 точки, а Брага остана със шест.

Коняспор, за който Димитър Рангелов не бе в групата, е последен с 1 точка.

Сергей Кривцов вкара два гола за Шахтьор в Брага, а още два добави Тайсън.

За Спортинг се разписаха Никола Стоилкович и Никола Вукчевич.

Калифа Кулибали бе големият герой за Гент, с победното си попадение в четвъртата минута от добавеното време.

Стефан Митрович намери отлично Кулибали, и той със страхотен шут от движение, от дъгата пред пеналта намери мрежата и прати напред белгийците.