Панатинайкос без Иван Иванов в състава си допусна втора загуба в груповата фаза на Лига Европа, след като отстъпи с 0:2 при гостуването си на Селта Виго на „Балаидос“.

Българският защитник не игра, защото е наказан, тъй като бе изгонен в първия двубой срещу Аякс.

Панатинайкос бе по-добрият отбор през първото полувреме, но „детелините“ пропуснаха много добри възможности. Серхио Алварес направи отлично спасяване в 27-та минута след удар на Зека.

Усман Кулибали бе близо до това да се разпише в 39-та минута, но Алварес отново бе на мястото си и спаси.

Гол на Виктор Ибарбо бе отменен заради засада в 41-та минута.

Маркус Берг бе точен в 55-та минута, но попадението не бе зачетено заради нарушение на шведския нападател, което бе маркирано от съдията Лука Банти.

Селта поведе в 84-та минута с гол на Джонатан Гуидети.

Второто попадение за испанския отбор бе дело на Даниел Вас в 89-та минута.

В другия мач от група „G” Аякс се наложи с 1:0 срещу Стандарт Лиеж.

Единственият гол в срещата отбеляза Каспер Долберг в 28-та минута.

Белгийският отбор можеше да изравни резултата в 85-та минута, но след удара на Исаак Мбенза топката срещна напречната греда.