Живко Миланов и неговият Апоел Никозия заеха лидерската позиция в група В на Лига Европа, след победа с 1:0 над Йънг Бойс.

В другия мач от групата, по-рано в четвъртък, Астана на Станимир Стоилов спря Олимпиакос за 1:1.

Така Апоел излезе начело с 9 точки от четири мача, а Олимпиакос е втори със 7. Йънг Бойс има четири точки в актива си, а Астана - 2.

На 24 ноември Астана приема Апоел, а Олимпиакос - Йънг Бойс.

Живко Миланов бе титуляр и игра пълни 90 минути срещу Йънг Бойс.

Апоел диктуваше събитията на терена, където и двата състава бяха много активни, но чистите голови ситуации и ударите в очертанията на вратата се брояха на пръсти.

Пиерос Сотериу пропиля доста добри атаки за Апоел и след почивката, преди да реализира единствения гол в мача.

В 67-та минута гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон на Кевин Мбабу за грубо нарушение.

Две минути по-късно дойде и попадението, след като Сотериу получи страхотен извеждащ пас и технично прати топката в мрежата.

Йънг Бойс така и не стигна до реален шанс за изравняване, като само веднъж играчите на швейцарския тим намериха очертанията на вратата на Апоел, без резултат.