Майнц 05 си раздели по една точка с Андерлехт в мач от група "C" на Лига Европа, който завърши 1:1.

Така групата им стана най-оспорваната, тъй като цели три отбора събраха по 5 точки.

Немците водеха в резултата до средата на второто полувреме, благодарение на Юунус Мали. Тогава обаче Лукаш Теодорчик вкара изравнителното попадение за белгийците.

Още в 10-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Майнц, която Юунус Мали вкара без проблем и така немския тим поведе с 1:0.

Андрелехт стигна до изравнителен гол в 65-ата минута, когато Лукаш Теодорчик намери топката с глава след центриране и не даде шанс на стража на Майнц.

В същата група Габала подари победата на Сент Етиен.

Французите взеха трите точки с 1:0, благодарение на играча на Габала Рикардиньо, който си вкара автогол.

Единственото попадение в мача дойде в 70-ата минута в полза на Сент Етиен, но за съжаление той бе дело на играча на Габала Рикардиньо, който наниза топката в собствената си врата.