Фенербахче постигна важна победа с 2:0 над Заря Луганск в група А на Лига Европа.

Турският гранд си гарантира успеха в рамките на осем минути през второто полувреме, и вече има 10 точки в актива си.

Битката за първите две места в групата е жестока, като за тях претенции имат и Фейенорд и Манчестър Юнайтед, които играят на "Олд Трафорд" тази вечер.

Преди този сблъсък, Фейенорд е със 7 точки, Ман Юн със шест.

Успехът на Фенербахче гарантира, че при загуба от Фейенорд днес, Ман Юнайтед ще изхвърчи от Европа.

В последните срещи, Фейенорд приема Фенербахче, а Манчестър Юнайтед гостува на Заря Луганск.

Победата за Фенербахче бе шеста поред, като в тези двубои тимът реализира 15 попадения.

Мирослав Стох откри резултата в 59-та минута, а Симон Кяер покачи резултата в 67-та.

Попадението на Стох бе доста впечатляващо, с мощен далечен удар от близо 30 метра. Кяер пък се записа сред голмайсторите с глава.

Заря не успя да довърши мача в пълен състав, като в добавеното време бе изгонен с втори жълт картон Едуард Собол.

Неприятната вест за Дик Адвокаат обаче бе друг жълт картон в края на срещата. Мартин Шкъртел си изпроси официално предупреждение, заради което ще пропусне важната среща в Холандия.