Молде допусна първо поражение в груповата фаза на турнира Лига Европа, след като в двубой от 5-ия кръг в група А загуби у дома от турския Фенербахче с 0:2.

Головете за тима от южната ни съседка реализираха Фернандао в 68-ата минута и Туфан в 84-ата минута.

Риндарой от домакините беше изгонен в последната минута на двубоя. Въпреки поражението Молде е лидер с актив от 10 точки. Фенербахме е втори с 8.

Холандският Аякс успя да запази шансове за класиране към 1/16-финалите, след като надигра далеч от дома Селтик с 2:1. Калъм Макгрегър откри резултата в полза на домакините в 4-ата минута, но в 22-ата минута Милик изравни.

През втората част "аяксите" стигнаха до успеха с попадение на Вацлав Черни две минути преди края на срещата.

Така Селтик остана на последната позиция в групата с едва 2 точки.