Марсилия разнищи с 3:0 Грьонинген при гостуването си в Холандия в мач от група F на Лига Европа.

Преди мача феновете от френския пристанищен град предизвикаха безредици преди двубоя.

На терена марсилци имаха подчертано преимущество и взеха категоричен аванс още през първото полувреме.

Жорж-Кевин Нкуду преодоля няколко съперници и с остър удар по трева откри за гостите в 25-ата минута.

Лукас Окампос оползотвори добра контраатака на французите в 39-ата минута и направи резултата 2:0 в тяхна полза.

След слабото си първо полувреме Грьонинген опита да вземе инициативата след почивката, но без резултат. Нещо повече – в 61-ата минута Ромен Алесандрини реализира четвъртия си гол за сезона, оползотворявайки добра колективна акция на Марсилия за 0:3.

Така Марсилия стигна до първата си победа като гост за сезона, като убеди и с играта си в своето превъзходство на Грьонинген.

В другата среща в група F Брага излъга като гост чешкия Слован Либерец с 1:0. Единствения гол в двубоя вкара Рафа Силва в 60-ата минута.

Слован Либерец - Брага 0:1

източник: БГНЕС