Българският национал Станислав Манолев остана неизползвана резерва при драматичния домакински успех на Динамо Москва с 1:0 срещу бившия си отбор ПСВ Айндховен в Лига Европа. Двубоят „Арена Химки“ беше доста динамичен, а двата тима пропуснаха немалко положения, преди резервата Юри Жирков да реализира единствения гол в добавеното време на срещата. Така руснаците излязоха еднолично начело в група Е с 6 точки от два мача, докато холандците засега остават втори преди изиграването на другия двубой между Ещорил и Панатинайкос.

Още в 5-ата минута Кристофър Самба показа силата си при статичните положения и се пласира умело на първа греда, за да посрещне центрирането на Балаш Джуджак. Централният бранител стреля с глава, топката тупна в земята и тръгна към горния ляв ъгъл, ала вратарят Йерун Зут с една ръка успя да избие.

ПСВ отвърна на мига. Буквално в следващата си атака. Лусиано Нарсинх и Адам Махер разиграха чудесно отляво, а халфът пусна страхотен пас в коридор за капитана Жоржиньо Вайналдум. Холандският национал шутира по диагонала, а Владимир Габулов със светкавичен плонж спаси.

Голяма грешка на Зут в 22-ата минута лесно можеше да бъде наказана с гол от руснаците. Джуджак центрира отляво, а стражът на „филипсите“ изби прекалено слабо точно пред погледа на Кокорин. Кристиан Нобоа стигна до топката около точката на дузпата, стреля веднъж, но Зут отрази. Еквадорецът се пребори за топката и щеше да шутира към опразнената врата, когато Рекик успя да му избие.

Динамо продължи да бъде по-опасният отбор до почивката и в добавеното време на първата част отново беше инфарктно близо до гола. Джуджак центрира от корнер, при който отново Самба игра с глава, Рекик спря пътя на топката, което стартира меле пред вратата на Зут. Последваха няколко удара към вратата, ала по някакъв начин ПСВ оцеля.

Второто полувреме продължи да се развива по същия начин, като в 50-ата минута Динамо отново сътвори голямо разбъркване пред вратарското поле на Зут, което приключи с неоснователни претенции за дузпа.

Минута по-късно Вайналдум можеше да накаже домакините. Вилемс проби отляво по атаката и центрира към Локадия на далечната греда, който свали вляво към Вайналдум. Халфът шутира от 5-6 метра, топката се отклони в защитник на руснаците и прелетя на метър встрани от десния стълб.

В 69-ата минута неразчетено излизане на Владимир Габулов изправи домакинските фенове на нокти. Вратарят напусна наказателното си поле, за да изпревари Флориан Йозефзуун за една спорна топка, но холандецът стигна пръв до нея. Докато преминаваше покрай хвърлилия се вратар той загуби равновесие и избяга вляво от вратата, което позволи на двама защитници да се върнат. Йозефзуун можеше да подаде вдясно към Локадия, но избра да стреля и го стори изключително неточно в аут.

В 79-ата минута резервата Юри Жирков направи мощен пробив отляво, влезе в наказателното поле и стреля силно по посока на близкия долен ъгъл. Топката обаче спря във външната страна на мрежата.

Развръзката настъпи в последната минута от добавеното време. Тогава влезлият като смяна Матийо Валбуена центрира от ъглов удар, Кристофърс Самба отклони към Жирков, който с мощно воле от около 12-13 метра разстреля Йерун Зут.