Динамо Москва се наложи с 2:1 над Панатинайкос в първи мач от програмата на Лига Европа през тази седмица.

Руският състав, със Станислав Манолев на пейката, направи пълен обрат срещу гостите, и продължава перфектен в група Е - пет победи от пет мача и гарантирано първо място. В последната си среща, Динамо гостува на ПСВ, а Манолев ще се завърне отново в Айндховен, откъдето тръгна европейската му кариера.

ПАО излезе напред в резултата още в 14-та минута, след като Нано напредна по левия фланг, и центрира на близка греда, а Маркус Берг се справи със защитника до себе си и реализира.

Динамо изравни 10 минути след началото на второто полувреме, след индивидуална акция на Вилиам Ванкьор.

В 61-та минута московчани вече направиха обрата пълен, когато Алексей Йонов се оказа един на един срещу Кутрумбис, надигра го и след това се справи и с вратаря Коцолис, за да направи 2:1.

Станислав Манолев остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Панатинайкос не показа и особена воля да търси нов обрат, вече отпаднал от Лига Европа, още преди този двубой, само с една точка в група Е. Шансове за класиране от тази група още има Ещорил, при успех срещу втория ПСВ тази вечер.