Ливърпул стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Бордо в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. В другия мач от групата Рубин Казан с Благой Георгиев в редиците си допусна загубa с 1:2 срещу считания за аутсайдер тим на Сион.

В Бордо двата тима изиграха равностоен мач, в който равенството бе постигнато с два гола през втората част. По-добрите възможности през първото полувреме бяха за домакините, но Диего Ролан и Уахни Казри стреляха в близост до гредата.

В добавеното време обаче Филипе Коутиньо можеше да реализира, а изстрелът му удари левия страничен стълб.

В 64-ата минута френският тим отново бе близо до гола, но Симон Миньоле спаси по страхотен начин удар на Николас Морис-Белай, след което Енцо Кривели не успя да реализира добавката.

Още в ответната атака обаче, Адам Лалана реализира първия гол в мача след отличен изстрел от наказателното поле, който остави без шансове вратаря Седрик Карасо.

Добрата намеса на Карасо обаче спаси Бордо от втори допуснат гол в 74-ата минута, когато шутът бе дело на Дани Ингс.

Бордо все пак стигна до гол в 81-ата минута. Кривели игра технично пред наказателното поле, но топката му бе избита. Тя обаче попадна в Жусие, който с прецизен удар реализира за крайното 1:1.

В другия мач от групата Сион посрещна Рубин. Още в 11-ата минута Муса Конате откри резултата в полза на швейцарците. Рубин изравни в 65-ата минута чрез Максим Кануников, но Конате с втория си гол в двубоя донесе успеха за своя тим.

Благой Георгиев изигра 90 минути за Рубин като се записа и в статистиката с жълт картон в 77-ата минута.