Краснодар изпусна победата при домакинството си на Евертън. Мачът от група „Н“ завърши 1:1, като руснаците допуснаха изравнителен гол в последните десет минути.

Бившият футболист на Левски Жоазиньо изобщо не бе в групата на отбора.

Домакините можеха да излязат напред в резултата в 18-та минута, когато Марат Измаилов стреля опасно, но Тим Хауърд спаси.

Краснодар продължи да играе по-добре. В 38-та минута след центриране в наказателното поле на Евертън, Артур Йедржейчук стреля опасно с глава, но Хауърд отново спаси.

Руският клуб излезе напред в резултата в 43-та минута, когато след груба грешка в защитата на Евертън топката попадна в Ари, който изскочи сам срещу Хауърд и вкара за 1:0.

Краснодар продължи да напада и в 62-та минута Ари стреля, но не намери очертанията на вратата на Евертън.

„Карамелите“ стигнаха до изравнителния гол в 82-та минута. Лейтън Бейнс намери с перфектен пас Самуел Ето'о, който с едно докосване изпрати топката във вратата на Дикан.

Евертън можеше да стигне до победата в продължението на мача, когато Андрий Дикан направи решаващо спасяване след удар на Ромелу Лукаку.

След това равенство Евертън има 4 точки, докато Краснодар е с 2.