Днипро изравни в последните секунди на Лацио и стигна до измъчено равенство 1:1 в мач от група G на Лига Европа.

Мачът се игра при закрити врата на стадион „Днипро Арена“, заради наказание на финалиста от миналогодишното издание в турнира за инцидентите срещу Наполи от 14 май.

Лацио показа убедителна игра и наложи атакуващ стил от самото начало. В 34-ата минута римските „орли“ достигнаха закономерно до гола. Нуегов автор стана Сергей Милинкович-Савич.

И след почивката действията на терена не се промениха особено, като Лацио не изневери на атакуващия си стил.

Но в 90-ата минута Днипро стигна до изравнителен гол, а негов автор стана Йевхен Селезньов.

Сент Етиен започна отлично и стигна до гол още в 4-ата минута. Ру изведе Клер отдясно, той подаде на Берич, който изпрати топката в мрежата на норвежците за 1:0.

Розенборг обаче изравни много скоро, още в 16-ата минута. Трима норвежци разиграха комбинация, която е завършена успешно от Миклесен за 1:1.

После Сент Етиен установи явно надмощие, но реалистично играещите северняци удържаха равенството до антракта.

Втората част продължи с предимство за „зелените“. В 79-ата минута обаче французите бяха попарени от чудесния фаул, изпълнен от Свенсон. От 25 метра той препарира вратаря на Сент Етиен Рюфие за 1:2.

Микелсен дори можеше да вкара и трети гол за Розенборг, но пропиля чудесен шанс в 82-ата минута.

В 87-ата минута френският тим получи правото да изпълни дузпа и Ру не пропусна от бялата точка, правейки резултата 2:2.