Динамо Киев спечели с 3:1 източноевропейското дерби със Стяуа в мач от група J на Лига Европа. Украинският гранд успя да наложи волята си над друг водещ тим от тази част на континента и да излезе начело в групата с 6 точки.

Бившият съперник на Лудогорец пък остана на втората позиция в тази група с 3 точки, колкото има и Олборг, надвил с 1:0 Рио Аве, който е без спечелен актив.

На мача в Киев Ярмоленко откри резултата с удар от фаул от около 30 метра дистанция в 40-ата минута.

В 66-ата минута Кравец се възползва от колективна грешка в отбраната на румънците и покачи на 2:0.

Заключителните минути от мача бяха много наситени откъм събития. Най-напред Раул Русеску върна един гол в 89-ата минута и даде надежда на Стяуа.

В добавеното време Теодорчик фиксира крайното 3:1 в полза на Динамо, въпреки че от Стяуа претендираха, че играч на домакините е докоснал топката с ръка.