Иван Иванов дебютира по отличен начин за своя нов отбор Панатинайкос. Българският национал, който бе измъчван от контузии в последните години, бе титуляр за гръцкия гранд, който победи с 1:0 шведския АИК в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Треньорът Андреа Страмачони заложи на Иванов, който оправда доверието като остана на терена през всичките 90 минути и помогна на своя отбор да не допусне гол.

Единственото попадение в двубоя пък реализира бразилецът Родриго Моледо в 79-ата минута, който по този начин даде аванс на своя тим преди реванша след седмица.

В същото време Люцерн и Сасуоло оставиха интригата за реванша след 1:1 в Швейцария. Минимален аванс от 1:0 си осигури и германският Херта Берлин, който се справи с датския Брьондби.