Наполи се класира по възможно най-категоричния начин на осминафинал в Лига Европа, след като взе две победи над Трабзонспор. На реванша в Неапол, италианският тим победи с 1:0, но си бе свършил отдавна работата, след 4:0 в Турция.

Така без да допусне гол, и с пет попадения във вратата на съперника, Наполи вече чака съперника си за осминафинала. Жребият е в петък, а срещите - на 12 и 19 март.

Джонатан Де Гузман се разписа в 19-та минута на реванша, за да даде допълнително спокойствие и самочувствие за неаполитанците. Хосе Кайехон отправи първи удар, париран от

Хакан Аркан, но топката достигна до Де Гузман, който не сгреши.

Де Гузман пропусна малко по-късно да удвои аванса на Наполи, докато Еркан Зенгин тества Рафаел.

През второто полувреме Жоржиньо, Кайехон и Драйс Мертенс имаха добри положения за гол, като Кайехон на три пъти пропусна да се разпише от фантастични ситуации.