Асистенция на Живко Миланов доведе до единствения гол в мача на гръцкоговорящите отбори и победа над Олимпиакос с 1:0. Кипърските футболисти със сигурност не бяха фаворити в двубоя в Пирея, но стигнаха до ценния успех и лидерска позиция в група B.

Игралият цял мач българският десен защитник на АПОЕЛ  сервира като на тепсия топката на главата на Пиерос Сотериу и той на празна врата нямаше как да сбърка – 0:1 в 10-ата минута.

Интересното е, че въпреки гола преднина на кипърците, фаворитът в мача Олимпиакос не можа да наложи съществено надмощие и мачът вървеше равностойно през по-голямата си част.

Чак в 80-ата минута Елиунуси от Олимпиакос получи чудесна възможност за изравняване, но я пропусна.

В другия мач в тази група по-рано Астана на Мъри Стоилов и Йънг Бойс не излъчиха победител – 0:0.