Българският нападател Валери Божинов отбеляза красив гол при победата на Партизан над Шахтьор Солигорск. Двубоят завърши 2:1 и се игра на стадиона в Никозия.

Българинът бе точен в 21-ата минута, когато вкара атрактивно попадение. Божинов прати топката в мрежата след изпълнение на задна ножица от границата на наказателното поле. Той и другият ни сънародник Иван Бандаловски записаха пълни 90 минути в спаринга.

Старши треньорът на „гробарите“ ползва Бандата на две различни позиции. През първата част беше десен бек, а след паузата игра като централен бранител.

Голът е втори за Божинов от началото на подготовката и по всичко личи, че ще е основен нападател, ако не бъде трансфериран в Китай, каквато възможност съществува.