Отборът на Станислав Манолев Кубан Краснодар победи с 3:0 Спартак Москва с Ивелин Попов. Двамата български национали се изправиха един срещу друг в мача от 9-ия кръг на руското първенство.

Станислав Манолев започна срещата от резервната скамейка, но след контузията на Лобкарев се появи в игра в 25-ата минута.

Ивелин Попов стартира като титуляр за гостите, но не успя да помогне на своя тим срещу бившия си.

Домакините откриха резултата още в 9-ата минута чрез Хубулов, а в 36-ата удвоиха чрез Лоренсо Мелгарехо. В края на срещата оформиха резултата на 3:0 чрез Игнатиев.

В 31-ата минута Спартак Москва сътвори чудесна контраатака, Попето получи топката в наказателното поле, стреля в очертанията на вратата, но стражът на домакините отрази удара му. В края на полувремето отново българинът бе замесен в добра възожност за гол, но отново не се стигна до такъв.

След успеха Кубан Краснодар заема 13-о място със 7 точки, докато Спартак Москва е на 4-ата позиция с 16 пункта. Лидер в Русия е ЦСКА Москва.