Националът Димитър Рангелов беше титуляр при победата на Коняспор с 2:1 като гост на Трабзонспор в среща от седмия кръг на турското първенство. Българският нападател остана на терена през всичките 90 минути на двубоя.

Албан Меха от дузпа в 51-ата и Абду Разак Траоре в 70-ата минута вкараха головете за гостите. Карл Меджани в 59-ата минута беше точен за Трабзонспор. Домакините завършиха мача с десет души, след като червен картон получи Еркан Зенгин в 90-ата минута.

След победата Коняспор се изкачи на трето място в класирането с актив от 12 точки. Начело са Бешикташ и Фенербахче с по 13 точки и мач по-малко.

В друг двубой от кръга Сивасспор и Мерсин завършиха 2:2. Вратарят Николай Михайлов не беше в групата на Мерсин за мача поради контузия. /БТА