Ивелин Попов и неговият Кубан Краснодар се класираха за 1/8-финалите в турнира за Купата на Русия. Отборът на българския национал се наложи с 2:1 като гост на Балтика Калининград, като Попето бе в основата на успеха, записвайки асистенция за първото попадение.

Повечето от атаките на гостите преминаваха именно през капитана на „трикольорите“ ни, коойто игра с маска на лицето, заради контузията, получена по време на лагера с националния тим.

Феновете на домакините избухнаха в екстаз в 10-ата минута, след като тимът поведе чрез Сергей Цуканов.

В 25-ата минута обаче тимът на Кубан стигна до изравнителното попадение. Ивелин Попов изпълни пряк свободен удар, но защитата се справи, при повторния удар на Тони Шунич обаче топката се оказа в мрежата за 1:1.

Успехът за гостите дойде в 74-ата минута, след като Роман Бугаев стреля от около 30 метра, а след рикошет топката влезе в мрежата за крайното 2:1.

Любопитното е, че в края на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа, но стражът на Кубан се справи с това предизвикателство и прати своя тим директно след редовното време на 1/8-финалите.