Българският нападател Димитър Макриев се разписа при победата на Неа Саламина с 2:0 над гостуващия Аполон Лимасол в мача от четвъртия кръг на кипърското футболно първенство. Макриев откри резултата от дузпа в 42-ата минута с третия си гол за сезона.

Той беше спънат в наказателното поле от бразилеца Елизио и стреля точно от бялата точка. Българинът беше заменен десет минути преди края от Саломон Граймс. В състава на гостите цял мач игра българският национален халф Симеон Славчев.

Българският нападател Костадин Башов влезе като резерва седем минути преди края при победата на Еносис с 2:1 над гостуващия АЕП Пафос. С успеха тимът от Паралимни се изкачи на четвърто място със 7 точки. Лидери са Анортозис и АЕК Ларнака с по 10 точки. Аполон е шести също със 7 точки, а Неа Саламина вече е седми с 6 точки./БТА