Хубав ден преживяха и тримата български треньори на отбори в елитната дивизия на Казахстан. И Астана на Мъри Стоилов, и Иртиш на Димитър Димитров-Херо, и Атирау на Стойчо Младенов спечелиха победи.

Лидерът в шампионата Астана взе важни три точки на терена на Ордабаси, където победи с 1:0. Единственото попадение вкара Жуниор Кавананга в 44-ата минута, а през второто полувреме Смаков от Ордабаси беше изгонен в 70-ата минута и това улесни отбора на Мъри Стоилов.

С 65 точки Астана има 7 пункта преднина от Кайрат, чийто мач с Актобе е по-късно днес.

Победата помогна и на Иртиш на Херо да се изкачи на третото място с точка повече от четвъртия Ордабаси, който е с 43 т. Иртиш и сам си помогна с победата си с 4:1 като гост на Окжетпес. Първото полувреме завърши наравно /1:1/, но през втората част Муртазаев на два пъти и Гетериев вкараха три за Иртиш, а Хайрулин от Ордабаси бе изгонен.

И във втората шестица имаше българска победа. Атирау на Стойчо Младенов надви с 1:0 гостуващия Тараз и е девети с 33 точки.