Воденият от Димитър Димитров тим на Иртиш победи с 2:1 гостуващия Астана със старши треньор Станимир Стоилов в дербито на българските треньори от четвъртия кръг в първата шестица на футболното първенство на Казахстан.

Бившият играч на Локомотив Пловдив и Берое Стара Загора Аласан Н'Диайе откри резултата за павлодарци още в петата минута, а бившият нападател на Черноморец Бургас и Славия София Карлос Фонсека удвои за домакините след малко повече от половин час игра.

Неманя Максимович върна един гол за Астана в 50-ата минута, но за повече гостите нямаха сили, най-вече заради пропуските пред вратата на съперника.

Така тимът на Стоилов, който е участник в груповата фаза на Шампионската лига, допусна втора поредна загуба в шампионата и заема второто място с 28 точки, на 4 точки зад лидера Кайрат.