Сампдория остави Болоня на дъното на Серия А, след като победи с 2:0 в последен мач от третия кръг.

Двубоят трябваше да се играе в неделя, но бе отложен заради бурното време в Генуа. На трибуните седна и националният селекционерът на Италия Антонио Конте.

Първото полувреме бе лишено от много емоции, като най-чистото положение за Болоня дойде в деветата минута, когато Бриенца нацели греда.

Теренът не позволяваше някакъв особено качествен футбол, а в двата състава имаше принудителни смени още преди почивката.

Второто полувреме бе значително по-добро, като Самп владееше изключително топката, но без да успява да завърши опасно атаките си.

Едер се развихри, а Роберто Сориано удари греда малко преди мачът да достигне час игра.

След като остана с човек по-малко в 62-та минута, след втори жълт за Рицо, Болоня вече не успяваше да удържа устрема на домакините.

В 75-та минута Едер и Муриел размениха пасове, и първият шутира точно, за да открие резултата. Четири минути по-късно Сориано реализира фантастичен втори гол, след асистенция на Хоакин Кореа.

В края на мача Болоня остана с девет души, след като капитанът на тима Лука Росетини получи контузия, а трите смени вече бяха извършени.

Сампдория се доближи до челото вече със седем точки, докато Болоня остава без нито една в дъното на таблицата.