Рома успя да надвие Фиорентина в един от интригуващите мачове от първия кръг в „калчото“.

Римските „вълци“ стигнаха до успех с 2:0 над тима от Флоренция.

Първият гол в мача падна в 28-ата минута. Тогава първоначално вратарят на Фиорентина Нето предотврати попадението във вратата си след удар на Жервиньо. При добавката обаче той не можа да стори нищо и Раджа Наинголан реализира за 1:0.

Заслужената преднина на Рома от първото полувреме бе увеличена през втората част.

То, обаче, премина при поделено надмощие. Гостите веднъж разтресоха напречната греда след удар от фаул на Иличич. Вратарят на Рома Де Санктис също имаше феноменална изява в 62-ата минута, когато спаси удар на Бабакар.

В третата минута от добавеното време, обаче, Жервиньо затвърди победата на Рома с втория гол в мача.