Рома спечели с 3:2 контролата срещу Терек Грозни. Жуан Жезус направи своя неофициален дебют за „джалоросите“.

Богдан Лобонц се наложи да прави ранно спасяване след удар на Грозав.

Рома откри резултата в 41-ата минута, когато Мохамед Салах центрира в наказателното поле на Терек, топката бе изчистена, но попадна в краката на Диего Пероти, който без забавяне отбеляза за 1:0.

Терек възстанови равенството в 53-ата минута с попадение на Грозав.

Само две минути по-късно обаче "римските вълци" си върнаха преднината, след като Франческо Тоти изведе Един Джеко зад защитата на съперника и босненецът бе точен за 2:1.

Грозав вкара своя втори гол в мача в 81-та минута и изравни резултата – 2:2.

В 85-ата минута младокът Рикардо Маркидза донесе успеха на Рома. Есекиел Понсе нацели напречната греда отблизо с глава, но 18-годишният играч бе заел добра позиция и при добавката не сгреши за крайното 3:2.

В добавеното време на мача Итурбе можеше да вкара четвърти гол, но вратарят на Терек спаси.

Рома: Лобонц – Торосидис (84' Ди Ливио), Манолас (46' Гьомбер), Жуан Жезус (76' Маркидза), Марио Руи (46' Сек) – Д'Урсо (46' Ричи), Строотман (69' Де Сантис), Емерсон Памиери – Салах (46' Итурбе), Джеко (69' Понсе), Пероти (46' Тоти).