Палермо с Ивайло Чочев в състава си спряха пропадането, след като загубиха последните четири мача. „Росанерите“ се наложиха с минималното 1:0 при гостуването на Болоня от осмия кръг на Серия А. По този начин „орлите“ постигнаха трета победа от началото на сезона.

Ивайло Чочев бе оставен на резервната скамейка, но се появи в игра в 53-та минута.

Единственото попадение в срещата падна 23-та минута, а негов автор бе Фран Васкес.

Гостите можеха да удвоят резултата в 25-та минута, когато Алберто Джилардино стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Антонио Миранте направи решаващо спасяване в 36-та минута, когато отрази удар на Андреа Рисполи.

Матиа Дестро стреля опасно с глава в 65-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на Палермо.

Палермо събра актив от 10 точки и се изкачи на единадесето място, докато Болоня остана на последно място с 3 точки.