Българският атакуващ футболист Александър Тонев направи своя дебют за Кротоне в Серия А.

Тонев бе най-добрият на терена за новия си тим, като игра 90 минути, но това не го спаси от загуба от Дженоа с 1:3.

Рафаеле Паладино откри за Кротоне в 34-та минута, но след това, в рамките само на 12 минути през второто полувреме, Дженоа направи обрат.

Серж Гакпе, и на два пъти Леонардо Паволети, донесоха успеха за Дженоа.

Генуезци оглавяват класирането с шест точки от първите два кръга.

Двубоят между Кротоне и Дженоа се игра на стадиона в Пескара - град, отстоящ на повече от 500 километра от дома, тъй като стадионът на Кротоне все още е в ремонт.

Така феновете на Кротоне не успяха да видят любимците си, заради тежкото пътуване - 1000 километра и повече от 12 часа в двете посоки.

Въпреки това, привържениците на Кротоне до един си купиха билети за мача, и всички приходи отидоха като дарение за жертвите на земетресението в Централна Италия.