Каляри се спаси и победи с дузпи втородивизионния Модена в мач от Купата на Италия. След 2:2 в редовните 90 минути, и 4:4 след 120 минути игра, двата тима решиха всичко от бялата точка, и след 14 изпълнения, в крайна сметка елитният състав отива на осминафинал.

Съперник на Каляри там ще бъде Парма.

Краньо откри резултата, с гол в собствената си врата още в шестата минута, за да изведе Модена напред. В 59-та минута Конти изравни за домакина Каляри от дузпа. Само десетина минути по-късно обаче, отново Модена поведе, с попадение на Лупи.

В последната минута на продължението, дадено от арбитъра на редовните 90 минути, Лонго отново изравни, до 2:2.

В продълженията, Граноче за трети път изведе Модена напред, само за да се стигне пак до равенство в 101-та минута.

Граноче направи 4:3 за Модена в 109-та минута, от дузпа, и пак, в последната минута, вече на продълженията, Фариас върна Каляри към надеждата, и прати мача в дузпи, след 4:4.

И двата отбора изпуснаха по две дузпи от първите пет, а след това, Ционек пропусна седмото изпълнение за Модена, за да си вземе Каляри победата.