Наполи победи Торино с 2:1 в мача от 18-я кръг на Серия А. Точни за успеха на домакините Лоренцо Инисиние и Марек Хамшик.

Загубата бе втора поредна за Торино, който в предходния кръг инкасира поражение с 0:1 от Удинезе.

Наполи имаше чувствително превъзходство през целия мач. Тимът на Маурицио Дари започна силно срещата, като след няколко положения на Хосе Кайехон и Марек Хамшик опита късмета си, но не сполучи. Така се стигна до 16-ата минута, когато Кайехон показа чудесен поглед върху играта, комбинира с Лоренцо Инисиние, който се разписа за 1:0.

Малко след попадението Инсиние имаше нова отлична възможност, но ударът му мина в страни от левия стълб.

В 29-ата минута на Гонсало Игуаин отправи добър изстрел, който обаче излезе в аут.

Резултатът бе изравнен в 33-ата минута, когато Фабио Куалярела реализира дузпа за 1:1. Веднага след подновяването на играта Гонсало Игуаин получи чудесен пас в наказателното поле, отправи удар, но над вратата.

Наполи излезе отново напред малко преди края на първата час. Хамшик получи пас от ляво от Инисиние и не сгреши за 2:1.

В 61-ата минута стреля от фаул от около 29 метра, но Даниеле Падели спаси. Две минути преди края на редовното време Драйс Мартенс пропиля великолепен шанс да се разпише, след като прати топката в страни от левия стълб.

В класирането Наполи е на 3-о място с 38 точки, а Торино е 14-и с 22.