Отборът на Наполи записа минимална победа с 1:0 над Удинезе в мач от 12-ия кръг на Серия А и запази дистанцията от лидерите Интер и Рома, които също постигнаха успехи през уикенда.

Решителния гол в мача отбеляза Гонсало Игуаин в началото на второто полувреме.

През първата част домакините пропиляха няколко отлични шанса, докато футболистите на Удинезе предимно се защитаваха и почти не успяха да затруднят противниковия вратар.

През вторите 45 минути домакините все пак постигнаха своето още при една от първите си атаки. Жоржиньо изведе по отличен начин Игуаин по лявото крило, аржентинецът овладя в наказателното поле и стреля по диагонала в далечния ъгъл на вратаря. Топката срещна левия страничен стълб, но след това влетя в мрежата за 1:0.

Попадението на аржентинския голмайстор се оказа единствено в мача и от изключително значение за домакините.

С поредния си успех в Серия А, Наполи събра актив от 25 точки и се доближи на две от лидера Интер. Втори в подреждането е Рома с 26.