Отборът на Наполи постигна класическа победа с 3:0 над Интер в мача от 15-ия кръг на Серия А. По този начин „нерадзурите“ инкасираха шеста загуба от началото на кампанията. Попаденията за успеха на Наполи бяха дело на Пьотр Желински, Марек Хамшик и Лоренцо Инисиние.

Наполи поведе при първата си по-добра възможност, още във втората минута. Хосе Кайехон получи диагонален пас отляво, свали с глава към Пьотр Желински, който с хубав удар направи 1:0.

Три минути по-късно преднината на домакините бе увеличена. Женлиснки направи страхотно извеждащо подаване към Марек Хамшик, който покачи на 2:0.

След първоначалния от шок от бързо инкасираните попадения, „нерадзурите“ се отърсиха и направиха две чудесни атаки, в основата на които бе Мауро Икарди. При първата ситуация в 21-ата минута ударът не затрудни Пепе Рейна, а в 34-ата минута защитник блокира удара на Икарди.

Наполи Интер

източник: БГНЕС

В 36-ата минута Маноло Габиадини отправи страхотен изстрел, но Самир Ханданович направи впечатляващо спасяване. Две минути преди края на първата част Марек Хамшик опита късмета си, но стражът на гостите отново отрази.

След почивката Интер потърси намаляване на изоставането, но ударът на Иван Перишич мина встрани. В 51-ата минута пък Наполи направи преднината си класическа. Роберто Инсиние се оказа най-съобразителен при едно разбъркване след центриране от корнер и отбеляза за 3:0.

Домакините организираха и други добри атаки минути след третото попадение. В тяхната основа бяха Марек Хамшик и Маноло Габиадини. В 69-ата минута пък Антонио Кандрева опита да застраши вратата на Наполи, но топката мина встрани.

В заключителните минути Иван Перишич можеше да отбележи почетно попадение, но топката мина встрани от левия стълб.

В класирането Наполи е шести с 28 точки, а Интер е осми с 21.