Ювентус обърна Болоня от 0:1 до 3:1 в мач от седмия кръг на Серия А, за да постигне втора победа от началото на сезона.

Болоня изненадващо поведе в резултата в 5-та минута, когато Масина комбинира с Муние, който успя да вкара топката във вратата на Буфон.

Ювентус веднага се опита да отговори и в 9-та минута Алваро Мората бе изведен на добра позиция, но стреля неточно в аут.

„Бианконерите“ успяха да изравнят резултата в 33-та минута, когато Алваро Мората успя с глава да засече топката и да я изпрати във вратата на Миранте.

Ювентус организира чудесна атака в 46-та минута, когато Хуан Куадрадо подаде към Мората, а той стреля, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Миранте.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа в 53-та минута. Наказателният удар бе реализиран от Пауло Дибала.

Антонио Миранте направи невероятно спасяване в 58-та минута, когато отрази удар на Алваро Мората.

Ювентус реализира трети гол в 63-та минута, когато Алваро Мората сложи топката на главата на Сами Кедира, който засече топката и я изпрати във вратата на Миранте.

Пауло Дибала излезе на перфектна позиция в 69-та минута, след което стреля, но Миранте успя да спаси.

Ювентус се изкачи на дванадесето място с 8 точки, а Болоня остана на последна позиция с едва 3 точки.