Барселона представи всичките си нови попълнения на „Камп Ноу“ преди началото на мача срещу Сампдория за трофея „Жоан Гампер“. Каталунците спечелиха с 3:2 срещу „моряците“ и задържаха купата.

Барселона започна със следния стартов състав: Клаудио Браво – Серхи Роберто, Жерар Пике, Жереми Матийо, Лука Дин – Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Иван Ракитич – Луис Суарес, Лионел Меси, Арда Туран.

Треньорът на Сампдория Марко Джампаоло заложи на следния състав: Вивиано – Де Силвестри, Силвестре, Кастан, Рехини – Ерамо, Торейра, Линети – Шик, Муриел и Куалярела.

Барселона започна силно мача и можеше да поведе още във 3-та минута, когато Лука Дин центрира в наказателното поле на Сампдория, където Арда Туран стреля с глава, но Вивиано спаси.

Арда Туран взаимодейства отлично с Андрес Иниеста в 14-та минута. Капитанът на Барселона се освободи от опеката на двама играчи на Сампдория, след което стреля от малък ъгъл, но встрани от десния стълб на вратата на Вивиано.

Барселона поведе в 16-та минута, когато Андрес Иниеста пусна отличен пас към Лионел Меси, който със задна ножица продължи към Луис Суарес, който отблизо с глава не пропусан да вкара в опразнената врата.

Барселона удвои своята преднина в 21-та минута, когато Иван Ракитич центрира в наказателното поле на Сампдория, където Лионел Меси бе изпуснат. Аржентинецът си овладя топката на гърди, след което финтира Вивиано и вкара в опразнената врата.

Сампдория бързо върна едно попадение в 23-та минута. Фабио Куалярела направи двойно подаване с Луис Муриел, който изскочи сам срещу Клаудио Браво и не пропусна да се разпише.

Луис Енрике извърши две промени в 30-та минута, когато смени Браво и Матийо, а в игра се появиха Масип и Масчерано.

Лионел Меси отбеляза своето второ попадение в мача в 34-та минута, когато директно от фаул завъртя топката в десния ъгъл на вратата на Вивиано.

Торейра получи контузия и бе сменен от Паломбо в 35-та минута.

На полувремето Луис Енрике смени Серхи Роберто с Алеиш Видал.

Лионел Меси стреля с глава в 51-та минута, но Вивиано спаси без проблеми.

В 61-та минута Умтити смени Пике, Масип бе сменен от Тер Стеген, Камара влезе на мястото на Дин, Денис Суарес смени Андрес Иниеста, Андре Гомеш се появи в игра на мястото на Иван Ракитич.

Лионел Меси подаде към Арда Туран в 66-та минута, а турчинът отправи хубав диагонален удар, но топката срещна напречната греда.

Денис Суарес бе близо до това да се разпише в 68-та минута, когато бе изведен сам срещу Вивиано, но след удара му топката срещна гредата.

В 75-та минута Бускетс и Меси бяха сменени от Серхи Сампер и Мунир Ел Хадади.

Сампдория отбеляза втори гол в 77-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Барселона, Хавиер Масчерано изпусна Будимир, който овладя топката на гърди и отблизо разстреля Тер Стеген.

Луис Суарес можеше да вкара своя втори гол в 89-та минута, но след удара му от фаул топката срещна гредата.

На 14 август Барселона гостува на Севиля на „Рамон Санчес Писхуан“ в първия мач за Суперкупата на Испания.