Отборът на Лацио постигна своята четвърта победа от началото на сезона в Серия А, като надигра с 2:0 Фиорентина в едно от дербитата на 7-ия кръг от италианското калчо. Двама балканци – Филип Джорджевич и Сенад Лулич – бяха точни на „Артемио Франки“, където бързо ще забравят звучната победа с 3:0 над Интер от миналия кръг.

До голяма степен гостите от Рим изненадоха домакините си много агресивно начало на мача и капитанът Стефано Маури, а малко по-късно и Антонио Кандрева пропиля изгоден шанс. Флорентинци пък сътвориха нещо по-опасно с Кума Бабакар, който нахлу в наказателното поле, ала Федерико Маркети излезе в точния момент, за да отнеме кълбото от краката му.

Натискът на Лацио даде резултат в 35-ата минута. Лукас Билия намери Кандрева с добър пас на фланга, а италианският национал центрира във вратарското поле, където Джорджевич с безпощаден шут под гредата откри.

През втората част домакините владееха повече топката и успяха да притиснат противника си в неговата половина. Десетина минути след почивката Маркос Алонсо трябваше да завърши добро разиграване отдясно. Куадрадо изведе Валеро в коридор. Испанецът умело върна назад към точката на дузпата, ала волето на Алонсо прелетя много над вратата.

В 65-ата минута отново той беше на отлична позиция за изстрел, след като Хуан Куадрадо го намери с високо подаване на далечната греда. Алонсо този път стреля далеч по-точно, но Диего Новарети подложи тялото си и блокира.

Въпреки преимуществото си, Фиорентина не създаде други опасни положения, което до голяма степен обезвери играчите на Винченцо Монтела. Това позволи на Лацио да завърши по-силно двубоя и във втората минута от 8-минутното продължение Кандрева се отчете с втора асистенция. Звездата на Лацио пусна успоредно на голлинията, а от няколко метра Сенад Лулич нямаше как да сбърка.

Така „лациалите“ се изкачиха до 5-ото място с 12 точки, на 7 зад лидера Ювентус. Фиорентина пък се смъкна до 9-ата позиция с едва 9 точки.