Ювентус започна защитата на титлата си в италианското  футболно първенство с победа с 1:0 като гост на Киево. Новият наставник на шампионите Масимилиано Алегри направи  успешен старт на кормилото на торинския гранд, който спечели  трофея в калчото през последните три сезона. Алегри имаше кадрови проблеми, тъй като не можеше да  използва контузените Андреа Пирло, Алваро Мората и Андреа  Бардзали, а Джордж Киелини отпадна за двубоя заради наказание.

Въпреки това, Юве имаше превъзходство и откри резултата още  в шестата минута. Карлос Тевес центрира от корнер от ляво към  далечната греда, Мартин Касерес засече с глава почти от  аутлинията, топката се удари в гърба на защитника на домакините  Кристиано Бираги и влезе в мрежата. Гостите продължиха да доминират на "Бентегоди", като само до почивката на три пъти нацелиха гредите. /БТА