Ювентус се възползва от грешната стъпка на Рома при гостуването на Сампдория и увеличи преднината си пред „римските вълци“ на 3 точки. „Бианконерите“ постигнаха очаквана победа с 2:0 при домакинството си срещу Палермо.

Бившият футболист на ЦСКА Ивайло Чочев остана на резервната скамейка на Палермо и така и не се появи в игра.

Ювентус поведе в резултата в 32-та минута, когато Карлос Тевес демонстрира много добър контрол върху топката, след което изведе Артуро Видал сам срещу Сорентино. Чилийският футболист технично преодоля вратаря на Палермо и изведе „бианконерите“ напред.

Ювентус удвои своята преднина в 64-та минута, когато Андреа Пирло центрира от корнер в наказателното поле на Палермо, където Фернандо Йоренте засече топката с глава и я изпрати във вратата на Сорентино.

Себастиан Джовинко можеше да вкара трети гол за Ювентус в 84-та минута, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Пет минути по-късно Джовинко стреля от около 20 метра, но топката срещна левия стълб на вратата на Палермо.

Със спечелените три точки Ювентус вече има 22 в своя актив и заема първото място. Палермо е в зоната на изпадащите, като се намира на осемнадесета позиция с едва 6 точки след първите осем кръга.

Удинезе победи с 2:0 като домакин Аталанта и по този начин „фриуланите“ се изкачиха на трето място във временното класиране.

Головете за Удинезе реализираха Антонио Ди Натале в 6-та и Сирил Теро в 36-та минута.

Дженоа обърна Киево и стигна до победата с 2:1 при гостуването във Верона.

Зуканович откри резултата за Киево в 36-та минута.

Алесандро Матри изравни резултата в 72-та минута.

Киево завърши мача с човек по-малко, след като Иван Радованович бе изгонен за втори жълт картон в 73-та минута, а Дженоа получи правото да изпълни дузпа. Маурисио Пиния изпълни наказателния удар, но Франческо Барди демонстрира супер рефлекс и спаси.

Дженоа все пак стигна до победата в 84-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Киево Пиния засече топката с глава, след което тя срещна левия стълб на вратата на Барди и влетя в мрежата му.

След този успех Дженоа се изкачи на седмо място във временното класиране на Серия А с 12 точки, докато Киево е предпоследен с 4 точки.